ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4798409
*
nr 479 8409
Spegel
1700-tal, (nytt glas, ram med ngn bättring) 32x29
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2007
kl 16:45:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/8 18:02:50
1
1.000 kr
9/8 20:56:42
2
400 kr
9/8 21:03:57
2
500 kr
9/8 21:04:40
2
600 kr
9/8 21:05:16
2
700 kr
9/8 21:05:52
2
800 kr
9/8 21:06:18
2
900 kr
9/8 21:06:38
2
1.000 kr
9/8 21:07:09
2
1.100 kr
9/8 21:15:02
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nytt glas ram med ngn bättring spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 479 8409
Spegel
1700-tal, (nytt glas, ram med ngn bättring) 32x29
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/8 18:02:50 | 1 | 1.000 kr |
9/8 20:56:42 | 2 | 400 kr |
9/8 21:03:57 | 2 | 500 kr |
9/8 21:04:40 | 2 | 600 kr |
9/8 21:05:16 | 2 | 700 kr |
9/8 21:05:52 | 2 | 800 kr |
9/8 21:06:18 | 2 | 900 kr |
9/8 21:06:38 | 2 | 1.000 kr |
9/8 21:07:09 | 2 | 1.100 kr |
9/8 21:15:02 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nytt glas ram med ngn bättring spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27